Kilka słów o nas

Skąd myśl o Żłobku Montessori?

Otworzenie Żłobka Montessori jest urzeczywistnieniem marzeń, aby stworzyć dla dzieci miejsce, w którym nie tylko będą otoczone miłością, ale będą też miały szanse na indywidualny rozwój- każdy we własnym tempie, przy odpowiednio zorganizowanym otoczeniu.

Najmłodsze dzieci są dla mnie niezwykle ważne. Kocham patrzeć jak stawiają pierwsze kroki, budują relacje, stają się samodzielne i się rozwijają. Ich rozwój od samego początku jest fascynujący i ogromnie ważny dla każdego rodzica ale i społeczeństwa. Wspomagając i rozwijając ich myślenie, poczucie wartości i wyobraźnię tworzymy świat pełen miłości, ale także przyszłości. To jaka ona zaś będzie, zależy od wychowania które otrzymają nasze dzieci od najmłodszych lat. Jeśli wychowamy je na ludzi otwartych, ciekawych świata oraz odpowiedzialnych za siebie i otoczenie w jakim funkcjonują, będziemy budować coraz lepszy świat – gdyż to nasze maleństwa w przyszłości będą za niego odpowiedzialne.
Ponadto poznając bliżej stworzoną przez Marię Montessori metodę, uważam iż jest wzorową, dlatego pragnę na jej fundamentach budować małe indywidualne osobowości. Pragnę pozwalać rozwijać się maluchom zgodnie z ich własnym tempem rozwojowym, wspierając ich w codziennościach z jakimi będą musieli się zmierzyć oraz codziennie patrzeć jak eksplorują, eksperymentują i coraz to szukają nowych rozwiązań.

Pytania i odpowiedzi

Czy dzieci będą spacerowały ?

Tak. W miarę możliwości (zróżnicowanie wiekowe) dzieci będą spędzać czas również na spacerach. Nasza lokalizacja w malowniczej okolicy zbiornika Świętokrzyska I, po prostu prowokuje do częstych wyjść, niezależnie od pory roku czy nawet pogody. Dlatego właśnie namawiamy każdego naszego rodzica do zakupu kaloszy i spodni przeciwdeszczowych 😉

Dla młodszych, dysponujemy placem zabaw przy placówce.

Co jeśli moje dziecko ma indywidualną dietę zalecaną przez lekarza?
Czy oferujemy opiekę godzinową?
Jak wygląda odbieranie dzieci po godz. 16:00 ?
Czy w czasie nieobecności dziecka muszę płacić za wyżywienie?
Czy jestesmy żłobkiem, klubem, punktem opieki dziennej? Jakie są różnice ?

Mamy status żłobka!

Drodzy Państwo, nasza placówka uzyskała pozytywne opinie Straży Pożarnej oraz Inspektora Sanitarnego, dzięki czemu zostaliśmy wpisani w 2019 roku do Krajowego Rejestru Żłobków i Klubów jako ŻŁOBEK.

Opinie o placówce Tęcza Montessori

Więcej o systemie Emp@tia można poczytać TU.

Jak działamy?

Oprócz troskliwej opieki i pielęgnacji naszych „Maluszków” zapewniamy szereg zajęć dydaktyczno-wychowawczych, mających na celu prawidłowy i harmonijny rozwój każdego dziecka.

Naszym atutem jest działanie w oparci o innowacyjne metody wychowawcze i wykształcona w tym kierunku kadra.

Grupy:

Dzieci dzielone są na kilka grup. Każda sala ma na wyposażeniu pomoce Montessoriańskie i w miarę możliwości intelektualnych prowadzone są zajęcia z założeniami Montessoriańskimi. Staramy się tworzyć małe ilościowo, kameralne, liczące maksymalnie po 10 dzieci, w zależności od wieku. Tylko jedna sala w placówce może liczyć do 20-ga dzieci, ma ona jednoznacznie największe zaplecze oraz przestrzeń montessoriańską.
Grupa Nido (z wł. Gniazdo) – od 20 tyg. życia do roku
Grupa – od 1 roku do ok. 2 lat
Grupa – od 2 do 3 lat

Dzięki temu iż grupy nie są liczne, opiekunki mają możliwość dużo większej koncentracji na potrzebach maluszków, niż w grupach liczniejszych.

Dzieci najmłodsze – od 20 tyg. życia – w tej grupie plan dnia dostosowany jest do rytmu, potrzeb i wymagań podopiecznych.
Obejmuje:
– posiłki (wg. ustaleń)
– spanie wg. zapotrzebowania
– zabawy ruchowe
– elementy bajkoterapii, muzykoterapii i inne
– pobyt na świeżym powietrzu
– elementy z dogoterapii

Metoda Gordona
opis
Czytaj więcej

Metoda NVC
opis
Czytaj więcej

Chustonoszenie
opis
Czytaj więcej

Metoda BLW
opis
Czytaj więcej