Skąd myśl o Żłobku Montessori?

Otworzenie Żłobka Montessori jest urzeczywistnieniem moich marzeń, aby wreszcie stworzyć dla dzieci miejsce, w którym nie tylko będą otoczone miłością i bliskością, ale także będą miały szanse na indywidualny rozwój- każdy we własnym tempie, przy odpowiednio zorganizowanym otoczeniu.
Najmłodsze dzieci są dla mnie niezwykle ważne. Kocham patrzeć jak stawiają pierwsze kroki, budują relacje, stają się samodzielne i się rozwijają. Ich rozwój od samego początku jest fascynujący i ogromnie ważny dla każdego rodzica ale też społeczeństwa. Wspomagając i rozwijając ich myślenie, poczucie wartości i wyobraźnię tworzymy świat pełen miłości, ale także przyszłości. To jaka ona zaś będzie, zależy od wychowania które otrzymają nasze dzieci od najmłodszych lat. Jeśli wychowamy je na ludzi otwartych, ciekawych świata oraz odpowiedzialnych za siebie i otoczenie, będziemy budować coraz lepszy świat – to te nasze maleństwa w przyszłości będą za niego odpowiedzialne.

Ponadto poznając bliżej stworzoną przez Marię Montessori metodę, uważam iż jest dla naszych dzieci wzorową, dlatego pragnę na jej fundamentach budować małe indywidualne osobowości. Pragnę pozwalać rozwijać się maluchom zgodnie z ich własnym tempem rozwojowym, wspierając ich w codziennościach, z jakimi będą musieli się zmierzyć oraz codziennie patrzeć jak eksplorują, eksperymentują i szukają nowych rozwiązań. Wierzę, że program oparty na tolerancji, samodzielności, nauce w duchu demokracji sprawdzi się idealnie.

A z pewnością sprzyjać temu będzie przyjazne otoczenie: nowy, monitorowany obiekt w całości dedykowany usługom opiekuńczym, spełniający wymogi sanitarne i pożarowe, a także estetyczne i inspirujące do nauki, zabawy i odpoczynku sale, zaplecze socjalne, łazienka i szatnia, jak również ogródek.

Doskonała lokalizacja, mieszcząca się z dala od ulic i zgiełku samochodów, z 3 placami zabaw w bardzo bliskiej odległości (100, 200 i 800m) oraz otaczające nas jezioro wraz z pięknym widokiem na niego z naszej placówki, to niepodważalne atuty naszej oferty.